GISOLEP - lepidlo na sádrové obklady 5kg

Lepidlo GIPSOLEP je práškové lepidlo, které je nemrazuvzdorné a nevodotěsné, proto je určené pouze do interiéru. Pro svou dobrou přilnavost je vhodné pro lepení jakýchkoliv sádrových obkladů.

280 

K dispozici na objednávku

Předpokládaná lhůta dodání: 14 pracovních dnů

POUŽITÍ:
GIPSOLEP je lepidlo určené k lepení sádrokartonových desek a jiných sádrových obkladů v interiéru. Vyznačuje se velmi dobrou přilnavostí, která vytváří trvalý spoj. Zvláště doporučeno pro lepení sádrokartonových desek STEGU.

PŘÍPRAVA PODKLADU:
GIPSOLEP lze použít na jakýkoli stabilní podklad, jako jsou: beton, cihly, silikátové bloky, cementové bloky, sádrokartonové desky a cementové a sádrové omítky. Podklad musí být čistý, suchý a opatřený vhodným základním nátěrem.
U hladkých povrchů je třeba je zdrsnit a důkladně očistit od prachu.

PŘÍPRAVA LEPIDLA:
Lepidlo by mělo být smícháno v čistém kbelíku. Nalijte lepidlo do vody (5 kg lepidla na 1,6 – 1,9 litru vody) a důkladně promíchejte ručně nebo pomocí mixéru. Po cca 2 minutách znovu promíchejte.
Lepidlo by mělo být spotřebováno do 45 minut.

LEPENÍ:
Lepidlo naneste zubovou stěrkou na celou plochu dlaždice (cca 5 mm silné) a přitlačením dlaždice ke stěně odstraňte přebytečné lepidlo tak, aby nezasahovalo do injektáže. Opravy lze provést až 2 minuty po nalepení. Lepidlo získá plnou pevnost po úplném zaschnutí (asi 5 dní při 20 ° C).

NÁSTROJE:
Čistá nádoba, míchadlo, ocelová zubová stěrka, rukavice.

DOPORUČENÍ:
Vzhledem k rozmanitosti stavebních materiálů dostupných na trhu by měly být před lepením provedeny testy, aby se vyloučily nepředvídané problémy, které by se během lepení mohly vyskytnout.

SKLADOVÁNÍ:
Lepidlo by mělo být skladováno v původním uzavřeném obalu v suché místnosti po dobu 12 měsíců od data výroby uvedeného na obalu.

Hmotnost

5 kg

Barva

béžová

Vydatnost

2 m²

Průměrná spotřeba

2,5 kg/m²

Teplota při práci

5 – 25 °C

Mísící poměr

1,6 – 1,9 l vody na 5 kg lepidla.

Mrazuvzdornost

ne

Voděodolnost

ne

Doba tuhnutí

8 hodin

Doba vytvrzení

5 dnů