CLASSIC - spárovací malta 7kg

Spárovací malta CLASSIC se používá především pro spárování cihlových obkladů STEGU. Balení je vyráběno ve čtyřech barevných odstínech: bílé, béžové, šedé a grafitové. Hmota se vyznačuje zvýšenou plasticitou, přilnavostí k podkladu a odolností vůči povětrnostním podmínkám. Může být použita v interiéru i na vnější fasády budov a staveb.

400 

K dispozici na objednávku

Předpokládaná lhůta dodání: 14 pracovních dnů

POUŽITÍ
Malta pro spárování a zdivo se zvýšenou přilnavostí a flexibilitou se používá také pro injektáž: slínek ve zdivu (nevyztužený a nepřenáší zatížení), slínkové fasádní dlaždice, betonové dlaždice napodobující mimo jiné cihly, kámen a pískovec, stejně jako sádrové dlaždice připevněné k jakémukoli stabilnímu povrchu a obtížným povrchům, jako jsou dřevotřískové desky, plasty a nerezové kovy. Je odolný vůči povětrnostním podmínkám (mrazuvzdorný a vodotěsný). Lze jej použít uvnitř místností, do příček z cihel, betonu a sádrokartonových desek, na vnější fasády budov a sloupy obecně.
Ideální pro injektáž porézního cementu a sádrových obkladů STEGU®.

PŘÍPRAVA PODKLADU
Před injektáží se musíme ujistit, že pojivo slínku nebo dlaždic je suché (2-3 týdny od ukončení montážních prací). Poté odstraňte všechny zbývající a vyčnívající zbytky a také prach a prach ve spojích.

PŘÍPRAVA
Malta
Míchejte, dokud nevznikne homogenní vlhká hmota (malta musí mít konzistenci vlhkého písku a nesmí se držet na ruce, koule z ní se musí po mírném nárazu rozpadnout). Malta by neměla být zpracovávána déle než 10 – 15 minut. práce.

BROUŠENÍ:
Pomocí spáry (vhodné šířky) rovnoměrně zatlačte maltu, pevně ji přitlačte a poté rovnoměrným tahem uhlaďte. Svislé spáry lze zakončit krátkou spárou (malta by neměla být několikrát vyhlazována, protože existuje možnost lesklého skla). Po důkladném vytvrzení spáry lze zbytky malty odstranit štětcem (zametačem). Během prací a po dobu přibližně 48 hodin po jejich dokončení musí být zeď chráněna před silným sluncem, deštěm a větrem. Pokud dojde k znečištění dlaždic, je nepřijatelné čistit fasádu vlhkou houbou nebo hadříkem. Jakékoli květenství není vadou produktu, ale přirozenou věcí, která zmizí až za dva roky.

NÁSTROJE:
Spárovací malta, plochý nebo zakřivený plechový podnos, míchadlo, vědro, rukavice.
(Před zahájením práce musí být nářadí čisté !!!)

DOPORUČENÍ:
Přidání různých množství vody do stejného množství malty může způsobit barevné rozdíly. Příliš mokrá malta, špinavé nástroje mohou způsobit rozkvět a trvalé znečištění fasády. Malta, která během injektáže spadne na podklad, by se neměla používat (negativně to ovlivní vzhled a pevnost spáry).
Nezanechávající malta obsahuje cement a při smíchání s vodou má alkalickou reakci. Chraňte pokožku a oči.
V případě kontaktu s očima je vypláchněte velkým množstvím vody a v případě zarudnutí vyhledejte lékaře.

SKLADOVÁNÍ:
Spárovací malta by měla být skladována v nepoškozených obalech na suchém místě. Záruční doba je 12 měsíců od data výroby uvedeného na obalu.

ÚČINNOST: až 2,5 m2 na balení (účinnost závisí na typu spojovaných prvků a také na šířce a hloubce spáry,

BAREVNÉ ODSTÍNY:

fuga-barva

Hmotnost

7 kg

Barva

bílá, béžová, šedá, grafit

Vydatnost

2 m²

Průměrná spotřeba

2 – 5 kg/m²

Poměr ředění (voda : malta)

1 : 6

Mrazuvzdornost

ano

Voděodolnost

ano

Doba tuhnutí

15 minut

Doba vytvrzení

24 hodin