RUSTICAL – spárovací malta 15kg

Spárovací malta RUSTICAL se používá na spárování vnitřních a venkovních spárových obkladů. Balení je vyráběno ve třech barevných odstínech: bílé, béžové a šedé. Hmota se vyznačuje zvýšenou plasticitou, přilnavostí k podkladu a odolností vůči povětrnostním podmínkám. Může být použit v interiéru i na vnější fasády budov a staveb.

640 

K dispozici na objednávku

Předpokládaná lhůta dodání: 14 pracovních dnů
Kategorie:
UNIVERZÁLNÍ SPÁROVACÍ HMOTA

Spárovací malta RUSTICAL se používá na spárování vnitřních a venkovních spárových obkladů. Balení je vyráběno ve třech barevných odstínech: bílébéžové a šedé. Hmota se vyznačuje zvýšenou plasticitou, přilnavostí k podkladu a odolností vůči povětrnostním podmínkám. Může být použit v interiéru i na vnější fasády budov a staveb.

BAREVNÉ ODSTÍNY:

BArevné odstínu RUSTICAL: bílá, béžová, šedá

POUŽITÍ TMELU:
  • fasádní obklady
  • přírodní kámen
  • betonové dlaždice imitující cihly
  • umělé obklady STEGU
PŘÍPRAVA PODKLADU:

Před spárováním obkladů musí být povrch suchý, čistý a zbaven nečistot.

PŘÍPRAVA TMELU:

Připravte 2 kg suché směsi tmelu do čisté nádoby a přidejte 0,33 l vody. Za intenzivního míchání vznikne homogenní směs, kterou nechte odstát a po 3 minutách ji opět promíchejte. Hmotu aplikujte spárovací lžicí nebo spárovacím pytlem, který má otvor o průměru cca 8 mm. Po asi 2 minutách se tmel ve spárách usadí. Přebytek tmelu odstraňte špachtlí a spáru začistěte vlhkým štětcem. Doba tuhnutí tmelu je cca 15 minut dle teplotních podmínek při spárování.

SKLADOVÁNÍ:

Spárovací tmel je třeba skladovat v chladném a suchém místě v původním neporušeném obalu.

DOPORUČENÍ:

Spárování se provádí v suchu a při teplotách vzduchu 5 – 20 °C. Čerstvé spáry chraňte před deštěm, sluncem a poklesem teploty pod 5 °C alespoň 24 hodin po ukončení práce. Vzhledem k různorodosti stavebních materiálů dostupných na trhu, musí být před spárováním provedeny zkoušky za účelem vyloučení jakéhokoliv nepředvídatelného problému, který může nastat během spárování.

Hmotnost

15 kg

Barva

bílá, béžová, šedá

Vydatnost

4 m²

Průměrná spotřeba

2 – 5 kg/m²

Poměr ředění (voda : malta)

1 : 6

Mrazuvzdornost

ano

Voděodolnost

ano

Doba tuhnutí

15 minut

Doba vytvrzení

24 hodin